Galerie Lucie

Akryl i olej na plátně

 

     Marylin Monroe

     Plátno věnováno do soukromého kadeřnictví p. Lence Husarové.

     Kocour

     Plátno vzniklo na žádost bývalé kolegyně o vyobrazení jejích domácích miláčků. Protože jsem do té doby nic živého nenamalovala, byla to výzva. Dodala fotky dvou psů - labradora, čivavy a kocoura. Věnováno.

     Buddha

   Akryl vznikl jako dárek pro jednoho z nejúžasnějších lidí, které jsem poznala. Herma se věnuje józe od svých 16let a předává toto učení dál způsobem, který by ji mohl závidět kterýkoliv jiný lektor. Plná životních zkušeností, optimismu a radosti. Prostě sluníčko. Na fotce před závěrečným úklidem:)

     Lady with lamp

     Proslulá Lady with lamp není nikdo jiný než Florence Nightingale. Plátno vzniklo jako reakce na odchod mé bývalé kolegyně - zdravotní sestry z Říčan. Byla již v důchodovém věku a v době, kdy získala v mládí oprávnění vykonávat toto povolání, nebyly klasické zdravotnické 4 leté školy. V posledních letech pracovala v Říčanech jako jedna z nejzkušenějších sester u lůžka, znalá bezpočtu měřících technik, byla i skvělou učitelkou. V době, kdy většina lidí používá nejmodernější přístroje k určení toho, co ona uměla změřit jinak, přišlo nové vedení a s ní i povinnost pro sestřičku, aby si dodělala potřebné školy k tomu, aby mohla dále (ve svém důchodovém věku) pracovat jako zdravotní sestra. Během takřka hodiny byla sesazena na pozici ošetřovatele, nesměla provádět běžné činnosti jako odběry, kanylace apod. Pod tíhou okolností dala sama výpověď a v brzké době odešla. To, jakým způsobem se k ní vedení zachovalo, mě přimělo namalovat právě tuto první sestru, učitelku a zakladatelku ošetřovatelství. Na počest narození Florence Nightingale se slaví 12.květen jako Mezinárodní den sester.

     Maják v zimě

     Akryl vznikl za horkých letních večerů v jednom z nejteplejších lét za poslední roky.

     Hudson Hornet

     Akryl vznikl jako odraz mé záliby ve veteránech. První generace tohoto vozu se začala vyrábět v automobilce Hornet v letech 1951 - 1954. V roce 1952 získal tento vůz řadu sportovních ocenění v seriálu Nascar.

     Čivava

     Noční Manhattan

     Relaxace

     Hra s barvami, původně byl obraz mnohem světlejší, ale vlivem momentálního rozpoložení vznikl jako akryl za soumraku.

     Vrak z Routte 66

     Plátno se účastnilo výstavy v Říčanech. Opět veterán, tentokrát už nepojízdný vrak, který se nachází na proslulé dálnici 66 v USA. Kopie fotky neznámého autora, ráda bych si jej jednou vyfotila sama.

     Kočičí pohled

     Plátno věnováno MUDr.Janě Wankatové jako poděkování za bezvadné dny v zaměstnání a projev úcty k její práci.